no saved

12 december 2017

Inginer – tehnolog in producerea cimentului

Rezina · Lafarge Ciment (Moldova) company jobs »

Cerinte:
Studii superioare in domeniul tehnologiei materialelor de constructie (ciment);
Absolventi sau specialisti cu experienta in domeniu;
Cunostinte de limba romana , rusa si engleza;
Cunostinte in coordonarea de proiecte si echipe in procesul tehnologic;
Operare PC (Excel, Word,. PowerPoint, Visio, Autocad - softuri tehnice).

Competente individuale:
Persoana serioasa, dinamica, cu spirit de echipa ;
Responsabilitate si orientare spre rezultat;
Capacitate de concentrare pentru realizare de obiective;
Dorinta permanenta de perfectionare si avansare in cariera;
Tenacitate si consecventa in rezolvarea problemelor;
Disponibilitate de a locui in Rezina;
Adaptare la un program de lucru in regim non-stop (schimburi);
Abilitati pedagogice pentru dezvoltarea personalul de executie din domeniul procesului tehnologic.

Responsabilitati:
Coordonarea procesului tehnologic de fabricatie: materie prima, clincher şi ciment;
Asigurare a cantitatii / calitatii corespunzatoare a productiei cu respectare a normelor de Securitate si Sanatate in Munca şi a Mediului ambiant;
Responsabilitate de realizarea prevederilor bugetare în acest sector;
Conducerea activitatii in regim non-stop (schimbului) pentru realizarea programelor de productie stabilite;
Initierea si animarea activitatii de modernitate si imbunatatire a procesului tehnologic;
Controlul respectarii normelor de Securitate si Sanatate in Munca si a Mediului ambiant.

Beneficii:
Activitate intr-o companie internationala cu grija fata de angajatii sai, inclusiv sub aspectul Sanatatii si Securitatii in Munca si dezvoltare profesionala
Activitate intr-o echipa multinationala de profesionisti.
Pachet social si salarial atractiv

Phone number
+373 254 55272
Fax +373 254 55549
E-mail recrutare-mda@lafargeholcim.com
Web-Site lafarge.md