no saved

21 march 2014

Chisinau · Moldpresa Grup company jobs »

Sex Work experience
male from 3 years

Şef secţie juridică

Responsabilităţi:
• Analizează şi aprobă contractele existente între companie şi furnizori / clienţi şi le adaptează conform legislaţiei în vigoare şi intereselor companiei;
• Analizează contractele de muncă între companie şi angajaţi şi propune soluţii pentru buna desfăşurare a activităţii;
• Analizează şi aprobă documentele furnizate de celelalte departamente şi oferă consultanţă juridica cu privire la subiectele expuse;
• Actualizează permanent informaţiile referitoare la noile modificari de legislaţie şi pune la dispoziţie către persoanele interesate din companie noile informaţii şi implicaţii pentru activitatea acestora;
• Soluţionează problemele apărute în activitatea companiei din punct de vedere legal;
• Consiliază managementul cu privire la corectitudinea şi modul de realizare a planurilor şi strategiei elaborate, din punct de vedere legal;
• Ţine evidenţa şi asigură păstrarea, actualizarea actelor şi contractelor legate de activitatea companie;
• În baza şi în limita mandatului încredinţat, reprezintă compania în faţa instanţelor judecătoreşti şi a altor organe de jurisdicţie, a organelor publice, precum şi în raporturile cu persoanele juridice şi fizice.

Cerinţe candidat:
• Studii superioare juridice;
• Experienta relevanta pe un post similar minim 3 ani;
• Cunostinte foarte bune de legislatie;
• Capacitate de concentrare, analiză, sinteză, de a lua decizii şi de a-şi asuma responsabilitatea;
• Perseverenţă, urmarirea şi finalizarea scopului;
• Excelente abilitati de comunicare scrisă şi verbală;
• Posedarea limbilor română si rusă;
• Cunoştinţe operare PC (Microsoft Office).

Oferta (beneficii): pachet salarial atractiv, mediu dinamic şi cultură organizaţională axată pe dezvoltare.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul, cu specificarea postului solicitat, la adresa de e-mail.

E-mail hr@moldpresa.md
Web-Site moldpresa.md