no saved

22 october 2015

Chisinau · MISO TEXTILE company jobs »

Companie moldo-turca, producator de textile angajeaza :
Specialist Achizitii

Responsabilitati de baza:
- Planificarea necesitatilor de materie prima ce urmeaza a fi achizitionate.
- Plasarea comenzilor catre furnizori
- Negocierea preturilor de achizitie
- Evidenta stocului si gestionarea sa optima
- Interactiunea cu broker-ul vamal si coordonarea importurilor
- Identificarea necesitatilor de achizitie a fabricii in directia pieselor de schimb, accesorii,birotica etc.
- Mentinerea bazei de furnizori existenti si identificarea furnizorilor noi
Cerinte post:
- Studii superioare;
- Abilitati de comunicare fluenta in limbile romana, rusa si engleza.
- Experienta in domeniul achizitiilor va constitui un avantaj.
- Experienta in domeniul producerii va constitui un avantaj.

Abilitati si competente:
• Abilitati excelente de comunicare, negociere si gasirea solutiilor;
• Orientare pe rezultat;
• Spirit de echipa;
• Abilitati de planificare si organizare;
• Responsabilitate, organizare si respectarea termenilor stabiliti;
• Nivel inalt de atentie si acuratete;
• Cunostinte bune de MS Office (Excel, Word, Outlook).

Compania ofera salariu atractiv, posibilitatea cresterii profesionale si acumularea experientei bogate in domeniul producerii/achizitiilor.
Va rugam sa expediati CV-urile pe adresa de e-mail: info@misosrl.com si sa mentionati in subiect pozitia pentru care aplicati.

E-mail info@misosrl.com