no saved

15 april 2016

Chisinau · LeoHR company jobs »

Sex Work experience
Does not matter from 7 years

Descrierea jobului:

Coordoneaza activitatea de distributie, vanzare si promovare a produselor cu scopul de a asigura o buna executie in piata, cresterea volumelor de vanzari si atingerea nivelului necesar de profitabilitate in zona stabilita, in concordanta cu politica de vanzari.

Responsabilitati:

Coordonarea, controlul, evaluarea si dezvoltarea echipei de vanzari din aria sa de acoperire, conform cerintelor companiei ;
Seteaza obiective pe termen scurt, mediu si lung pentru angajatii din subordine ;
Coordoneaza echipa de reprezentanti vanzari si implementeaza procesele de vanzare ;
Respectarea bugetului alocat si optimizarea/monitorizarea costurilor ;
Desfasoara activitati de birou si teren ;
Realizarea obiectivelor stabilite de superiorul direct: numeric distribution, weighted distribution, sell-in, sell-out, stoc optim la distribuitor si Key Accounts etc.

Candidatul ideal:

Studii superioare
Minim 7 ani experienta profesionala in vanzari
Minim 3 ani intr-un post similar de coordonare de echipa de vanzari.

Competente comportamentale:

Cunostinte despre vanzarile de tip Key Accounts si Traditional Trade ;
Abilitati de prezentare si relationare ;
Abilitati de vanzare si negociere ;
Cunostinte avansate de limba engleza ;
Competente de management al oamenilor.

Phone number
+40 753378004
E-mail ioana.radulescu@leoHR.ro
Web-Site leoHR.ro