no saved

12 june 2014

Chisinau · StarNet company jobs »

Sex Work experience
Does not matter from 2 years

Obiectivul postului:
Realizeaza si asigura intretinerea lucrarilor de sudare cu fibra optica.
Responsabilitati:
- Realizeaza operatiunile necesare instalarii si intretinerii retelei de fibra optica: sudura, jonctare cabluri fibra optica, instalare si intretinere surse de telealimentare, cabluri si echipamente specifice cu respectarea proiectelor tehnice si a instructiunilor de montaj
- Asigura operatiunile necesare intretinerii, modernizarii si extinderii retelei de fibra optica
- Responsabil cu intretinerea retelei de fibra optica; verifica preventiv parametri optimi de functionare prin activitati specifice de control, masurare si diagnosticare a functionarii retelei
- Executa si actualizeaza planurile de dezvoltare ale retelei de fibra optica
- Asigura suport pentru dezvoltarea normala a retelei de distributie fibra optica pentru servicii de date/Internet B2B (survey-uri, service, dezvoltari infrastructura retea pentru a acoperi noi zone).
Cerinte:
Candidatul trebuie sa cunoasca:
- Principiul transportului de date în rețeaua din fibră optică.
- Principiile tehnologiei PON și FTTx
- Funcționarea unei rețele de calculatoare.
- Elementele de bază ale unei rețele de calculatoare.
- Nivelul fizic și transport ale modelelor de referință OSI și TCP/IP
Studii si calificari:
1. Diploma in domeniul Telecomunicatii
2. Experienta in domeniu (un avantaj);
Candidatii interesati sunt rugati sa trimita un CV

Fax +373 22 844445
E-mail angajare@starnet.md