no saved

22 june 2017

Contabil in departamentul outsourcing

Chisinau · Rödl & Partner company jobs »

Sex Work experience
Does not matter from 1 years

Rödl & Partner este o companie de audit şi consultanţă ce operează la nivel global, fiind specializată în consultanţa legală, servicii de audit şi outsourcing.
Rödl & Partner este reprezentată de 4200 angajaţi în 49 ţări ale lumii, asigurind, astfel, creşterea afacerii clienţilor pe plan internaţional, precum şi creşterea valorii organizaţiei lor la nivel global.
Credinţa în munca de echipă, servicii de calitate și personal calificat este baza filozofiei companiei noastre.
Filiala din Chişinău este în căutare de contabil, în sensul dezvoltării Departamentului Outsourcing.
Cerinţe faţă de candidaţi:
• Absolvent al învăţămîntului superior economic de specialitate contabil;
• Experienţa profesională de cel puţin 1 an;
• Utilizator sigur de PC (Microsoft Office, Excel, Word, 1C);
• Cunoaşterea limbii engleze;
Responsabilităţi:
• Răspunde de organizare şi aplicarea sistemei de evidenţă contabilă conform politicilor de contabilitate a întreprinderii;
• Reflectă contabilitatea tuturor evenimentelor economice în registrele contabile şi întroducerea datelor în softul specializat;
• Calculează şi îndreaptă spre plată suma impozitelor, taxelor şi altor plăţi aferente bugetului, răspunde de reflectarea în termen şi deplin a datoriilor faţă de buget;
• Asigură prezentarea în termen a rapoartelor fiscale şi statistice.
Cerinţe suplimentare:
• Buna organizare, orientare spre detalii, responsabilitate, rezistenţă la stress, spirit de echipă
• Seriozitate, perseverenţă
• Capacitate de respectarea termenilor limită
• Abilităţi de comunicare şi interrelaţionare personală
Beneficii oferite:
• Pachet salarial atractiv şi posibilitatea unei colaborări pe perioadă îndelungată
• Training-uri de specialitate
• mediu de lucru modern şi competitiv

Daca simţi că eşti candidatul potrivit, te invităm să aplici pentru acest job la adresa de email: chisinau@roedl.pro
Telefon +373 245691
E-mail chisinau@roedl.pro
Web-Site roedl.md

Phone number
+373 245691
Fax +373 245693