no saved

07 august 2014

Chisinau · CommaTech company jobs »

Angajam consilier clientela pentru magazin de piese pentru utilaje de constructii.

Responsabilitati

- Prospectarea pietei si identificarea oportunitatilor din zona alocata;
-Creeaza portofoliu de clienti
-Mentine si dezvolta portofoliu de clienti
-Mentine legatura intre companie si client
-Intocmirea, prezentarea si negocierea ofertelor comerciale;
-Incheierea contractelor de colaborare si urmarirea derularii acestora;
-Intocmirea rapoartelor periodice de vanzari.

Cerinte
- Studii superioare finalizate, de preferinta in domeniul tehnic-mecanica auto;
- Cunostinte operare PC;
- Cunoasterea limbii ruse la nivel avanzat;
- Experienta in vanzari domeniul tehnic, piese de schimb (constituie avantaj);
- Disponibilitate pentru munca de teren;
- Bune abilitati de comunicare si negociere;
- Dorinta de a invata metode noi de lucru;
- Perseverenta in prospectare.
- Permis de conducere cat. B;
Beneficii Oferite
- Mediu de lucru competitiv
- Asistenta de specialitate in insusirea programelor de identificare si invatarea produselor din portofoliul companiei
- Suport logistic
- Oportunitati de dezvoltare profesionala

Phone number
+40 743122261
E-mail iasi@commatech.ro
Web-Site cth.md