Intrare cont Cont nou
Parola Ați uitat parola?
Închide
Parola
Intrare cont
Închide
Închide

Intrare Închide
nu sunt marcate

Locuri de muncă

nu sunt salvate

27 iunie 2017

Chişinău · Mobiasbancă - Groupe Societe Generale joburile companiei »

Misiune post: Organizarea procesului de optimizare şi gestiune a ofertei de servicii şi produse destinate pieţei persoane fizice, definirea politicii privind achiziţia clienţilor, loialitatea clienţilor, precum şi dezvoltarea de relaţii cu clienţii existenţi

Responsabilităţi de bază:

- Elaborarea/dezvoltarea ofertei de produse ale băncii raportate la necesităţile clienţilor, resursele băncii şi oportunităţile pe piaţa într-un mod superior competitorilor băncii;
- Elaborarea strategiilor de dezvoltare pe produse luînd în considerație noile tehnologii și tendințe;
- Promovarea eficientă a produselor şi serviciilor băncii şi creşterea fidelităţii clienţilor Băncii
- Gestiunea şi participarea la procesul de creare şi perfecționare a produselor (ofertelor) sau serviciilor din segmentul pieţei persoanelor fizice;
- Identificarea ameninţărilor/oportunităţilor de pe piaţă şi întreprinderea măsurilor pentru diminuarea/valorificarea acestora;
- Gestiunea procesului de promovare şi de elaborare a planurilor de distribuţie (plasare) pentru produsele şi serviciile băncii din segmentul pieţei persoanelor fizice şi urmărirea executării lor;
- Iniţierea şi participarea la proiectele aferente produselor bancare din segmentul Retail;
- Elaborarea strategiei de prețuri.

Cerinţe fata de candidaţi:
- Studii superioare cu profil economic (financiar – bancar, marketing, management etc), juridic sau tehnic;
- Viziune inovativă în dezvoltarea produselor bancare din segmentul Retail
- Abilități de analiză a comportamentului consumatorului în dependență de sub-segment;
- Cunoşterea aprofundata a aplicatiilor MS Office (Excel, Word, Power Point, Internet Explorer);
- Cunoaşterea fluentă a limbilor: română, engleză şi rusă

Profilul candidatului:
- Creativ;
- Orientat spre client;
- Spirit de echipă și atitudine pozitivă în relațiile cu ceilalți;
- Gîndire strategică, capacitate de analiză și sinteză a informațiilor;
- Organizat, proactiv, capacitate excelentă de îndeplinire a task-urilor și de lucru cu termene limită;
- Dezvoltarea capitalului uman;
- Leadership.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md.

Informaţii suplimentare la tel.: 812-461

Telefon
+373 22 812461
E-mail resurse.umane@mobiasbanca.md
Acțiuni cu locul de munca:

Salva în carnetul de note

Salva document în Word