Intrare cont Cont nou
Parola Ați uitat parola?
Închide
Parola
Intrare cont
Închide
Închide

Intrare Închide
nu sunt marcate

Locuri de muncă

nu sunt salvate

22 iulie 2016

Chişinău · FPC ROGOB joburile companiei »

Sex Experienţa
Orice de la 2 ani

Responsabilitati:
- Elaboreaza, indeplineste, monitorizeaza si actualizeaza planul de prevenire si protectie compus din masuri tehnice, sanitare, organizatorice si de alta natura, bazat pe evaluarea riscurilor.
- Elaboreaza instructiuni proprii pentru completarea si/sau aplicarea reglementarilor de securitate si sanatate in munca, tinand seama de particularitatile activitatilor si ale intreprinderii, precum si ale locurilor de munca;
- Verifica insusirea si aplicarea de catre toti lucratorii a masurilor prevazute in planul de prevenire si protectie, a instructiunilor proprii, precum si a atributiilor si responsabilitatilor ce le revin in domeniul SSM stabilite prin fisa postului.
- Elaboreaza tematici pentru toate fazele de instruire, stabilete, in scris, periodicitatea instruirii adecvate pentru fiecare loc de munca in instructiunile proprii, asigura informarea si instruirea lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca si verifica insusirea si aplicarea de catre lucratori a informatiilor primite.
- Intocmeste programul anual de SSM organizeaza si amenajeaza punctele de prim-ajutor din interiorul intregii companii.
- Asigura controlul si respectarea reglementarilor legislative in vigoare privind Securitatea si Sanatatea in Munca, Prevenirea si Stingerea Incendiilor si Protectia Mediului de catre toti angajatii;
- Asigura identificarea pericolelor si evaluarea riscurilor pentru securitatea si sanatatea lucratorilor, inclusiv la alegerea echipamentelor de munca, a substantelor sau preparatelor chimice utilizate si la amenajarea locurilor de munca, tinand seama de natura activitatilor din firma.
Cerinte:
- studii superioare;
- experienta intr-o pozitie similara de minim 2 ani;
- buna cunoastere a codului muncii si a hotaririlor guvernului privind securitatea si sanatatea muncii;
- cunostinte privind utilizarea PC;
- spirit de echipa, abilitati de comunicare.
Noi oferim:
- Salariu competitiv;
- Prinz gratuit;
- Pachet social.

Telefon
+373 22 866509
Fax +373 22 866556
E-mail hr@rogob.md
Web-Site rogob.md
Acțiuni cu locul de munca:

Salva în carnetul de note

Salva document în Word