Intrare cont Cont nou
Parola Ați uitat parola?
Închide
Parola
Intrare cont
Închide
Închide

Intrare Închide
nu sunt marcate

Locuri de muncă

nu sunt salvate

02 iunie 2015

Chişinău · DOPOMOGA GROUP joburile companiei »

Sex Experienţa
Orice de la 2 ani

Clientul nostru, lider pe piața Republicii Moldova în sfera de activitate FMCG, anunță concursul pentru postul de „Brand manager”:

RESPONSABILITĂȚI:
- Planificarea, organizarea și gestionarea tuturor activităților de marketing și atingerea obiectivelor planului de afaceri a mărcilor de bere din Republica Moldova, cu scopul de a dezvolta un brand puternic și o poziție competitivă durabilă pe piață;
- Dezvoltarea și gestionarea strategiei de brand și punerea în aplicare a planului de marketing pentru a atinge obiectivele strategice ale companiei;
- Studiul de piată, dezvoltarea unei de strategii de cunoaștere a consumatorului, abordarea acestuia - cu ajutorul unor noi concepte și asigurarea unui feed-back de calitate;
- Cooperarea cu departamentul de vînzări pentru a dezvolta și a pune în aplicare unele strategii eficiente și competitive de distribuire a brand-ului, monitorizarea promoțiilor pentru a îmbunătăți poziția pe piață și implementarea produselor în cadrul acesteia;
- Cooperarea cu Departamentul de Finanțe pentru stabilirea prețurilor produselor, stabilirea marjei de profitabilitate în conformitate cu obiectivele Planului Strategic aprobat;
- Cooperarea cu agențiile publicitare, în vederea stabilirii modului de poziționare a brand-ului, incluzînd monitorizarea media și cumpararea produselor;
- Monitorizarea bugetului de marketing în conformitate cu Planul Strategic Anual, monitorizarea cheltuielilor pentru toate activitătile ATL și BTL. Studierea rezultalelor post-activitate în vederea asigurării cresterii eficacitătii;
- Monitorizarea minuțioasă a activității concurențiale, principalele tendințe de dezvoltare a pieții și economiei statului în ansamblu și propunerea modului de dezvoltare a strategiei de marketing sau ajustari ale acesteia dacă este cazul.

CERINȚE:
- Educație: Studii Economice preferabil cu tangențe în domeniul Marketing;
- Experiență: 2-3 ani în cadrul unei poziții similare, preferabil într-o companie internațională FMCG;
- Abilități lingvistice: cunoașterea fluentă a limbilor - română, engleză și rusă;
- Abilități PC: MC Office, cunoștințe de bază de design grafic;
- Competențe în Marketing și Brand Management;
- Abilităti organizaționale și analitice dezvoltate;
- Competențe excelente de scriere și comunicare;
- Flexibilitate.

CONDIȚIILE DE MUNCĂ ȘI SALARIUL:
- Echipă prietenoasă, companie cu o cultură corporativă bine dezvoltată;
- Salariu motivant;
- Pachet social complet.

Daca doriți sa aveți un job într-o companie stabilă și de succes, expediați CV-ul Dvs pe  adresa companiei DOPOMOGA, marcînd poziția de Brand Manager, or. Chisinău,
e-mail: Dopomoga.Moldova@gmail.com
Informații la tel: +373 22 890 933, GSM: +373 788 08500.

Telefon
+373 22 890933
E-mail Dopomoga.Moldova@gmail.com
Acțiuni cu locul de munca:

Salva în carnetul de note

Salva document în Word