Intrare cont Cont nou
Parola Ați uitat parola?
Închide
Parola
Intrare cont
Închide
Închide

Intrare Închide
nu sunt marcate

Locuri de muncă

nu sunt salvate

12 septembrie 2016

Chişinău · I.S.Fiscservinform joburile companiei »

Întreprinderea de Stat „Fiscservinform” angajează:
Denumirea postului – auditor intern
Denumirea compartimentului – Serviciul de audit intern şi standardizare

Scopul postului – menţinerea şi îmbunătăţirea Sistemului de Management Integrat în conformitate cu standardele implementate în cadrul Î.S. „Fiscservinform”, efectuarea auditurilor interne ale proceselor.

Sarcini şi responsabilităţi:
participă la elaborarea/revizuirea programului misiunilor de audit intern;
efectuează misiuni de audit intern planificate, precum şi participă în cadrul auditurilor externe efectuate de către instituţiile de resort;
monitorizează implementarea recomandărilor de audit şi a acţiunilor corective de către şefii subdiviziunilor structurale;
oferă suport şi consiliere şefilor subdiviziunilor structurale în procesul de implementare a recomandărilor de audit şi a acţiunilor corective;
participă la elaborarea/coordonarea, distribuirea şi evidenţa documentaţiei Sistemului de Management Integrat;
participă la colectarea, sistematizarea şi examinarea datelor necesare pentru analiza funcţionalităţii Sistemului de Management Integrat;
participă la analiza şi tratarea riscurilor aferente proceselor din cadrul Întreprinderii;
participă la planificarea şi raportarea activităţilor Serviciului de audit intern şi standardizare.

Condiţiile de muncă:
Locul ocupării postului de muncă: mun. Chişinău
Regim de muncă: 40 ore pe săptămînă, 8 ore pe zi.
Program de muncă: luni-vineri, orele 8.00-17.00, pauza de masă 12.00-13.00.
Activitate preponderent de birou, lucru la calculator, deplasări în cadrul subdiviziunilor structurale ale Întreprinderii.

Cunoştinţe şi experienţă:

Studii superioare în domeniul ştiinţelor economice, juridice sau administrative, inclusiv în domeniul sistemelor de management bazate pe familia de standarde ISO (deţinerea certificării în domeniu constituie un avantaj);
Contabilitate şi audit
Standardele seriei ISO (ex. ISO 9001, 27001, 20000, 19011, etc.)
Standardele internaţionale de audit
Operare PC (MS Office, Internet) la nivel de utilizator;
Limba de stat, limba rusă, cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţională reprezintă un avantaj;
Experienţa profesională: cel puţin un an în domeniu.

„Stimate candidat!

Mulţumim pentru că aţi făcut cunoştinţă cu descrierea companiei noastre şi descrierea postului.

Dacă Dvs. consideraţi că acest post vi se potriveşte atunci trimiteţi CV Dvs. la adresa personal@fsi.fisc.md sau ne contactaţi la numerele de telefoane 022-822-009,060588817.

După caz, Î.S. „Fiscservinform” îşi rezervă dreptul să solicite de la candidaţii ce şi-au înaintat CV-urile la adresa Întreprinderii şi alte documente confirmative.

Dacă Dvs. aţi înţeles că acest post nu este ceea de ce aveţi nevoie, Vă mulţumim că ne-aţi vizitat. Vă dorim toate cele bune”

Telefon
+373 22 822009
Fax +373 60 588817
E-mail personal@fsi.fisc.md
Web-Site fiscservinform.md
Acțiuni cu locul de munca:

Salva în carnetul de note

Salva document în Word