Intrare cont Cont nou
Parola Ați uitat parola?
Închide
Parola
Intrare cont
Închide
Închide

Intrare Închide
nu sunt marcate

Locuri de muncă

nu sunt salvate

13 noembrie 2013

Chişinău · Professional HR Agency joburile companiei »

Companie multinationala, lider global cu o istorie de peste 80 de ani, cauta Analist de Piata, pentru echipa din Chisinau.

Responsabilitati:
- Elaboreaza rapoarte de cercetare a trendurilor globale, bazate pe analiza si interpretarea datelor;
- Efectueaza analize detaliate, cantitative, precum si prognoze macroeconomice, evaluari calitative de piata;
- Centralizeaza datele obtinute in fisiere Excel si pregateste prezentari in Power Point privind trendurile cheie la nivel global, regional sau national;
- Analiza datelor colectate din surse multiple, prin crearea de grafice si tabele, folosind formule si oferind perspective sugestive si coerente utilizatorilor companiei;
- Identifica nisele de piata, tendintele internationale in ceea ce priveste produsele companiei.

Cerinte:
- Absolvent studii superioare economice (master absolvit sau anul doi in derulare), de preferat la facultatile de Business International, Economie Mondiala si Relatii Economice Internationale, Comert International, Marketing si Logistica;
- Bune abilitati de operare PC (MS Office: Word, Excel, PowerPoint);
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational);
- Atentie la detalii, capacitate de analiza, sinteza si interpretare;
- Persoana organizata, dinamica, cu spirit de initiativa;
- Disponibilitate pentru deplasari externe, pana la o luna pe an.

Beneficii:
- Salariu competitiv;
- Reale posibilitati de dezvoltare profesionala si personala;
- Instruire profesionala continua la standarde internationale.

Aplica CV-ul tau in limba engleza la email indicat mai jos, indicand codul de referinta MA.

Pentru mai multe informatii ne puteti contacta la telefoanele mai jos indicate.

Grafic de muncă: Full time

Telefon
+373 68 406665
+373 22 449978
E-mail professional-md@professional.md
Acțiuni cu locul de munca:

Salva în carnetul de note

Salva document în Word