no saved

15 december 2014

Software test engineer

Chisinau · Companie company jobs »

Sex Work experience
Does not matter from 2 years

Compania de recrutare "JOBMATCH" la solicitarea clientului său caută candidați la funcţia de SOFTWARE TEST ENGINEER, pentru a face parte din echipa unei companii de IT (cu capital străin), situată în or. Chişinău, Moldova

Descrierea scurtă a poziţiei:
Planificare, proiectare şi execuţie a cazurilor de testare funcţionale, pentru a verifica şi valida dacă aplicaţiile dispun de toate funcţionalităţile necesare.

Responsabilităţi de bază:
* Definirea planului de testare a proiectului;
* Crearea cazurilor de testare;
* Colecatrea şi pregătirea datelor de testare;
* Execuţia cazurilor de testare, semnalarea defectelor;
* Modificarea cazurilor de testare, în cazul în care este necesar;
* Urmărirea defectelor, crearea rapoartelor de testare;
* Propuneri de îmbunătăţire a procedurilor de testare, creare status saptamânal.

Cerinţe faţă de candidaţi:
* Studii superioare în domeniul tehnologiilor informaţionale;
* Experienţă pe un post similar, cel puţin de 2-3 ani;
* Cunoşterea limbilor româna, rusa – la nivel de comunicare, engleza – avansat;
* Abilităţi tehnice: cunoştinţe generale în baze de date (Oracle, MySQL), cunoştinţe de utilizare a sistemelor de operare (Windows, Unix, Linux).

Oferta Companiei:
* Salariu motivant;
* Echipă tînără;
* Creştere profesională continuă.

Candidaţii interesaţi sunt invitaţi să transmită CV-urile la adresa: resume01@jobmatch.md, indicând codul postului vacant STE11.

Vă mulţumim!

E-mail resume01@jobmatch.md