no saved

12 december 2017

Chisinau · Lafarge Ciment (Moldova) company jobs »

Work experience
from 3 years

Educatie:
Studii superioare (marketing / economie /commercial).

Abilitati:
Experienta minim 3 ani in vanzari materiale de constructie;
Vorbire fluenta in limbile: Romana, Rusa , Engleza;
Abilitati excelente de comunicare, perseverenta si persuasiune;
Abilitati de negociere;
Cunoasterea corespondentei si etichetei de afaceri;
Cunoasterea tehnicilor de vanzari asertive;
Utilizator confident PC - MS Office
Aspect prezentabil.

Responsabilitati:
Analiza si prospectarea potentialilor clienti;
Crearea si dezvoltarea bazei de date;
Efectuarea de cold-calling si respectiv vanzari asertive;
Crearea de prezentari si oferte comerciale;
Prezentarea serviciilor companiei catre client;
Mentinerea relatiei de prietenie cu clientii;
Negocierea si incheierea contractelor;
Analiza si statistica vanzarilor.

Alte cerinte:
Adaptare la un program de lucru flexibil, deplasari de serviciu.

Beneficii:
Activitate intr-o companie internationala cu grija fata de angajatii sai, inclusiv sub aspectul Sanatatii si Securitatii in Munca si dezvoltare profesionala
Activitate intr-o echipa multinationala de profesionisti.
Pachet social si salarial atractiv

Phone number
+373 254 55272
Fax +373 254 55549
E-mail recrutare-mda@lafargeholcim.com
Web-Site lafarge.md