no saved

18 march 2014

Programator android- smartphone developer (bucuresti, romania)

Romania - Bucuresti, Romania · Star taxi company jobs »

CANDIDATUL IDEAL:
- Candidatul ideal are minim un an de experienta in programare de aplicatii pentru platforma Android, stie sa isi estimeze corect taskurile si este foarte atent la detalii.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Dezvoltare aplicatii Android
- Research si implementare de tehnologii noi
Cerinte:
- Progrmare Java, optional cunostinte de lucru cu Adobe Photoshop

Constituie un avantaj:
- Cunostinte de programare a serviciilor web (REST, SOAP), PHP si Python
- Experienta in Objective C - dezvoltarea aplicatii iOS
- Persoana creativa, pasionata de mediul mobile
- Abilitatea de a invata rapid noi tehnologii

DESCRIEREA COMPANIEI:
Star Taxi are cea mai avansata aplicatie mobila prin care un client poate comanda un taxi in numai cateva secunde. Aceasta aplicatie este disponibila pentru iPhone, iPad si orice telefon Android.

Misiunea Star Taxi este de a transforma radical experienta unei comenzi taxi. Ne dorim sa fie cat mai mai simpla, mai accesibila si cat mai eficienta pentru utilizatori. De aceea, ne focusam pe dezvoltarea continua a acestui software.

E-mail office@startaxi.ro