no saved

12 april 2014

Operator suport tehnic

Chisinau · StarNet company jobs »

Obiectiv:
De a acorda suport tehnic la telefon in scopul solutionarii problemelor tehnice parvenite de la client.

Responsabilitati:
- Verificarea echipamentului pentru conectarile clientilor;
- Conlucrarea in probleme cu referinta la deranjamentele aprute in retea;
- Preluarea apelurilor parvenite de la clientii fizici

Cerinte:
- Abilitati analitice;
- Orientare catre rezultate;
- Aptitudini de interelationare;
- Adaptabilitate si flexibilitate;
- Spirit de echipa;
- Comunicare si relationare.
- Studii si Experienta
- Studii de colegiu sau studenti (interesati de domeniul tehnologii informationale si telecomunicatii);
- Cursurile Cisco sunt binevenite, dar nu obligatorii;
- Cunoastere limba romana si rusa la perfectie.
- Cunostinte retele de calculatoare, tehnologii Wireless, xDSL, PON
- Cunostinte DHCP, DNS, NAT

Compania ofera un pachet salarial motivant si alte bonusuri, oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-o echipa de profesionisti, training-uri de specialitate si un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate sa trimita un CV in atentia Departamentului Resurse Umane pe adresa angajare@starnet.md sau la fax-ul 844-445 cu specificarea postului - Operator Suport Tehnic.

Fax +373 22 844445
E-mail angajare@starnet.md
Web-Site starnet.md