no saved

24 april 2015

Odimm - anunță concurs de agajare pentru poziția de specialist în marketing

Chisinau · ODIMM company jobs »

Scopul:
Coordonarea intregii activitati de marketing, precum și participarea la elaborarea strategiei și politicilor de marketing ale organizației.
Atributii si responsabilitati:
• Elaborarea și implementarea policticii de marketing agreată cu managementul organizației și măsurarea eficientei acesteia;
• Asigurarea şi creşterea vizibilităţii companiei pe piaţa națională și internațională;
• Identificarea și implementarea soluțiilor optime de promovare a organizației și a programelor pe care le implementează;
• Gestionarea datelor statistice privind eficiența activităților de promovare realizate;
• Elaborarea machelor pentru toate tipurile de mateiale promoționale și informative utilizate de organizație;
• Analiza ofertelor publicitare şi gestionarea stocului de materiale promoționale;
• Actualizarea website-ului organizației, a busines portalului și a altor mijloace de informare utilizate;
• Selectarea de materiale scrise, video, foto, audio pentru organizație;
• Cereara și dezvoltarea de parteneriate cu reprezentanții relevanți din mass-media;
• Negocierea cu partenerii a condiții lor și prețurilor la serviciile oferite;
• Asistenţă în organizarea şi promovarea de evenimente.
Abilități:
• Aptitudini excelente de comunicare, scriere și redactare;
• Capacitatea de a oferi noi soluții și idei;
• Acuratețe și responsabilitate în realizarea sarcinilor;
• Capacitatea de a lucra în echipă;
• Rezistență la stress și lucru sub presiunea timpului;
• Deschidere pentru învățare și implementare de inovații;
• Flexibilitate și adaptabilitate.
Cerințele:
• Studii superioare finalizate în Marketing sau student în anul 2 Masterat în Marketing;
• Experienţă în aplicarea tehnicilor de marketing offline şi online;
• Noțiuni solide de marketing si comunicare;
• Entuziasm şi pasiune pentru marketing;
• Abilităţi de comunicare excelente;
• Persoană cu iniţiativă, proactivă, cu încredere în sine;
• Persoană ambiţioasă, care doreşte să înveţe mult şi să se dezvolte profesional;
• Cunoştinţe de operare PC (Word, Power Point, Excel – baze de date) şi utilizarea Internetului; - Cunoaștere avansată a limbii engleze: scris, vorbit, citit;
• Interes pentru tehnologiile noi.
Ce oferim:
• Remunerare atractivă;
• Posibilitatea de a implementa cunoștințele și experiența, creativitatea și inovațiile;
• Posibilitatea de dezvoltare profesională;
• Posibilitatea de a activa într-o organizație de prestigiu și imagine pozitivă din Republica Moldova.
Candidaţii interesaţi sunt invitaţi să depună CV-urile la adresa de e-mail: office@odimm.md.
Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la interviu.

E-mail office@odimm.md
Web-Site odimm.md