no saved

15 july 2015

Manager de vînzări a echipamentului medical, or. chișinău

Chisinau · DOPOMOGA GROUP company jobs »

Clientul nostru – companie specializată în importul și comercializarea echipamentului medical, anunță concurs pentru postul de - „Manager de vînzări a echipamentului medical”:

Responsabilități:
- Dezvoltarea vînzărilor în cadrul segmentului acaparat;
- Căutarea și atragerea clienților potențiali pentru cooperare(grupuri de medici, instituții medicale private, instituții medicale de stat);
- Îndeplinirea planului de vînzări;
- Realizarea negocierilor, prezentare pentru potențialii clienți și parteneri;
- Organizarea procesului de vînzări, de la „apeluri reci” pînă la încheierea vînzării;
- Organizarea evenimentelor pentru medici(traininguri, seminare, conferențe);
- Încheierea contractelor, controlul îndeplinirii acestora;
- Controlul asupra termenului de livrare și descărcare, asortimentului, produselor complete;
- Menținerea informației la nivel actual în baza de date a clienților existenți și potențiali;
- Raportarea a muncii îndeplinite.

Cerințe:
- Studii superioare( preferabil, medicina sau tehnica);
- Experiență de muncă în instituții medicale, inclusiv la nivelul persoanei, care hotărăște în privința achizițiilor;
- Experiență în atragerea clienților prin „apeluri reci”;
- Abilități de comunicare în negocieri și lucrul cu obiecțiile;
- Responsabilitate, disciplină, inițiativă;
- Înțelegerea pieții echipamentului medical;
- Experiența participării la licitații;
- Capacitatea de a planifica, analiza lucrul îndeplinit, atingerea rezultatelor înalte;
- Constituie avantaj experieța de muncă în companii internaționale pe poziția de manager-lucrul cu clienții;
- Cunoașterea limbilor: rusă, română și engleză(obligatoriu);
- Cunoașterea limbii germane- constituie un avantaj.

Compania oferă:
- Angajare oficială, pachet social;
- Salariu motivațional;
- Posibilitatea creșterii prosfesionale și dezvoltarea carierei.

Dacă va interesat poziția dată – rugăm să expediați CV-ul Dvs. la adresa electronică Dopomoga.Moldova@gmail.com, sau pe fax (+373-22) 890-933, indicînd poziția dată. Pentru informații suplimentare, puteți apela (+373) 788-08-500.

Doar candidații selectați vor fi anunțați!
Vă mulțumim!

Phone number
+373 22 890933
E-mail Dopomoga.Moldova@gmail.com