no saved

21 january 2015

Key account manager and sales

Chisinau · CEED Moldova company jobs »

Sex Work experience
Does not matter from 1 years

Post vacant: Key Account Manager and Sales în cadrul CEED Moldova (programe de dezvoltare şi mentorat pentru antreprenori)

CEED Moldova (Center for Entrepreneurship and Executive Development) este o platformă de dezvoltare a antreprenoriatului, destinată exclusiv antreprenorilor (proprietarilor de afaceri) care au potenţial şi drept scop dezvoltarea afacerii, extindearea reţelei de business, lansarea activitatăţii de export şi crearea de noi parteneriate.
CEED Moldova face parte din reţeaua globală de dezvoltare a antreprenoriatului, CEED Global (www.ceed-global.org), prezentă în 14 ţări, a organizaţiei SEAF (Small Entreprise Assistance Funds) cu oficiul central în SUA.
Sales Manager va fi responsabil pentru organizarea şi desfăşurarea tuturor activităţilor de vânzare, inclusiv suport clienți și acordarea asistenţei antreprenorilor în cadrul programelor de dezvoltare şi mentorat.

Responsabilități și sarcini principale:
• Îndeplinirea planului de vânzări
• Identificarea de noi clienți
• Dezvoltarea și menținerea unei baze de date
• Asistență în elaborarea planului de vânzări pentru programe noi
• Planificarea și desfășurarea activităților de vînzări directe
• Apeluri de vânzări pentru clienții noi și cei existenți
• Negocierea cu clienții
• Monitorizarea activității de vânzare, concurenților, condițiile de piață
• Relații cu clienții
• Suport clienți post vînzare
Educație și experiență:
• studii în domeniul management si marketing
• cunoașterea principiilor și practicilor de vânzare
• cunoașterea principiilor de lucru cu clienți
• experiență în vânzări minim 1 an
• cunoașterea limbilor române, rusa și engleză
Competențe cheie:
• Planificare și consolidare
• Capacitatea de a convinge
• Flexibilitate
• Comunicare verbală și scrisă
• Abilități de negociere
• Lucru în echipă
• Negociere
Vă rugăm să expediați CV-ul la adresa de e-mail: nelea.motricala@ceed-moldova.org cu indicația ”manager vânzări” în linia de subiect.
Pentru detalii suplimentare puteţi contacta: Nelea Motricala, tel: (+373) 68 30 30 03,
e-mail: nelea.motricala@ceed-moldova.org

Phone number
+373 68 303003
E-mail nelea.motricala@ceed-moldova.org