no saved

24 january 2014

Inspector in serviciul daune

Chisinau · Victoria Asigurari company jobs »

Compania de Asigurari "Victoria Asigurari" SA invita spre colaborare Inspector in Serviciul Daune

Descrierea postului:
- instrumentează dosarele de dauna aferente riscurilor financiare, bunurilor, raspunderii civile, auto;
- verifica/obtine documentele de plata, actele de la organele abilitate aferente recuperarii prejudiciului;
- intocmeste acte specifice Serviciului daune;
- raportează superiorului Serviciului daune si ofera feed-back periodic referitor la procedurile curente de lucru si la instrumentarea dosarelor de daune,
- oferă date și informatii in scopuri de analiza si statistice.

Cerinte:
- Studii superioare in domeniul tehnic, economic, evaluare sau alt relevant;
- Experienta in asigurari si/sau cunostintele tehnice practice, inginerești reprezinta un avantaj;
- Persoana organizata, cu capacitate analitica, atenta la detalii;
- Orientare spre rezultat;
- Capacitate de a rezolva probleme și genera solutii;
- Spirit de echipa și integritate;
- Utilizare calculator (Word, Excel);
- cunoasterea buna a limbilor romana (moldoveneasca) si rusă.

Oferta:
- Dezvoltare profesionala la standarde înalte;
- Pachet financiar corespunzător;
- Mediul prietenos de lucru, team-building și training-uri.

CV-rile se vor expedia la e-mail. La dorinta aplicantului, se anexează scrisoarea de motivare. Doar cei selectati vor fi invitati la interviu.
Prezentul anunț nu naște nici un angajament pentru CA „Victoria Asigurari”SA.

Program de muncă: Full-time

Phone number
+373 22 228350
E-mail hr@va.md
Web-Site va.md