no saved

31 october 2013

Chisinau · Ncos company jobs »

Cerinte:
- Persoana disciplinata, comunicativa, buna colega, cu atentie distributiva, onesta, loiala, prezentabila, amabila, echilibrata psiho-emotional, competenta in domeniile: asistent medical in chirurgie;
- Studii medii (colegiu) sau studii superioare (facultate de medicina);
- Minim 5 ani de experienta ca asistent bloc operator, virsta <35 ani;
- Un traseu profesional cu nu mai mult de 3 locuri de munca anterioare;
- Recomandare si persoana de contact pentru referinte de la ultimul (penultimul) loc de munca;
- Cunoştinţe operare PC.

DESCRIEREA POSTULUI:
- Respectă regulile din blocul operator privind circuitul, purtarea echipamentului specific sălii;
- Primeşte pacientul în blocul operator, îl identifică, îl pregăteşte fizic şi psihic pentru operaţie;
- Pregăteşte echipamentul, instrumentarul şi materialele pentru operaţie;
- Utilizează adecvat tipurile de dezinfectante: spectru de acţiune, concentraţie, modul de utilizare;
- Respectă modul de pregătire a instrumentelor pentru sterilizare;
- Respectă normele de asepsie şi antisepsie;
- Răspunde de calitatea actului medical.

OFERTA/BENEFICII:
- Mediu de lucru profesionist, echipa tinara,
- Aparatura moderna si performanta,
- Pachet salarial motivant.
- Program de lucru in schimb, peste o zi.

Vă rugăm să ne expediaţi CV-urile Dvs., însoțite de o fotografie recentă, la adresa electronică: info@sancos.md

Phone number
+373 69 096519
E-mail info@sancos.md