no saved

22 august 2016

Asistent manager

Chisinau · Nihon Agro company jobs »

Cerințe:
- să cunoască limba rusă și română foarte bine, engleza ar fi un plus, dar nu obligatoriu.
- sa fie responsabil, punctual și comunicativ, agilitate și inteligență
- să poată folosi calculatorul, MS Office și motoare de cautare precum Google
- bune abilități de comunicare, capacitate de organizare
- diplomație, abilitatea de a comunica la nivel managerial
- întelegere bună a afacerii în ansamblu și abilitatea de a înțelege probleme externe
- capacitate de organizare pe priorități;
Responsabilităţi:
- asistarea directorului în activitatea sa zilnică
- administrarea apelurilor de intrare
- coordonarea relaţiilor cu clienții
- colectarea, analiza, sintetizarea și traducerea informațiilor necesare
- oferă support administrativ directorului când situaţia o cere
- la solicitarea directorului se ocupă de colectare de informaţii despre diverse subiecte de interes
- participă la întâlniri împreună cu directorul
- gestionarea mesajelor și a corespondenței;
- coordonarea activităţilor de recrutare, selecţie şi integrare a clienților (anunţuri, preselecţie candidaţi, organizarea interviurilor de selecţie, întocmire a formularelor de înscriere)
SE OFERĂ:
- program de lucru flexibil
- condiţii bune de lucru
- salariu motivant (începând cu 300 de euro pe luna)

Descrierea companiei
FIRMA are obiect de activitate comerțul și exportul între Moldova, Ucraina și țari din Asia, precum și agenție de matrimoniale moldo-japoneză.
De asemenea, sîntem implicați în diferite proiecte interculturale ale Asociației Moldo-Japoneze din Republica Moldova.
Pentru cei interesați, trimteți CV-ul la: masato@japan-moldova.net

E-mail masato@japan-moldova.net