no saved

17 november 2014

Reprezentant comercial pe republica moldova

Chisinau · HR-Consulting (www.search4staff.com) company jobs »

Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului sau, este in cautarea candidatilor pentru postul vacant:

Reprezentant Comercial pe Republica Moldova

COMPANIA:
Lider pe piata romaneasca in 3 diferite directii, una fiind materiale de constructie, in special adezivi.

RESPONSABILITATI:

• Coordonarea si implementarea strategiei de vanzari pe zona deservita ( Republica Moldova)
• Promovarea si vinzarea produselor companiei (adezivi) pentru companii de constructii, arhitecti, ingineri etc.
• Identificarea potentialului zonei si armonizarea obiectivelor cu cele ale Sediului central, corespunzator indicatorilor de piata
• Dezvoltarea retelei de distributie, intocmirea analizelor specifice pe vanzari (adezivi)
• Reprezentarea societatii in relatiile comerciale cu tertii; Dezvoltarea retelei de distributie existenta - din punct de vedere organizatoric si al cresterii vanzarilor;
• Administrarea si gestionarea portofoliului de client, Suport acordat clientilor actuali si potentiali
• Actualizeaza permanent informatiile despre piata, analizeaza si compara informatiile noi cu cele anterioare, propunand solutii pentru optimizarea activitatii

CERINTE:
• Studii superioare tehnice finalizate (constructii, arhitectura - constituie un avantaj);
• Cunoasterea pietei de referinta: firme de constructii, proiectare, arhitectura
• Cunostinte operare PC: Outlook, Word, Excel
• Fluent in romana si rusa, cunostinte de limba engleza (cel putin la nivel mediu)
• Permis de conducere categoria B
• Bune abilitati de comunicare orala si scrisa
• Abilitati de negociere si persuasiune
• Initiativa si abilitati de “Problem solving”
• Spirit de observatie, selectarea informatiilor si interpretare obiectiva
• Rezistenta la stress

ALTE CERINTE:
• Disponibilitate la deplasari frecvente, aprox 60% din programul de lucru
• Cetatenia romana constituie avantaj

OFERTA (BONUSURI, BENEFICII):
• Pachet salarial motivant (partea fixa+ bonsu trimestrial) corelat cu performantele obtinute
• Oportunitatea de dezvoltarea a carierei intr-un mediu de lucru profesional, colaborare in echipa internationala

Cei interesati pot transmite CV la adresa companiei HR-Consulting (search4staff.com), adresa email: tt80@SEARCH4STAFF.COM sau la numarul de FAX: 022-209134
In CV indicati codul postului vacant: RTA
Telefon de contact: 022-202986
CV-urile primite vor fi analizate. Candidatii care corespund cerintelor vor fi contactati.

Phone number
+373 60 102909
Fax +373 22 202986
E-mail tt80@search4staff.com
Web-Site search4staff.com