Intrare cont Cont nou
Parola Ați uitat parola?
Închide
Parola
Intrare cont
Închide
Închide

Intrare Închide
nu sunt marcate

Locuri de muncă

nu sunt salvate

11 iunie 2015

Chişinău · MAIB-Leasing joburile companiei »

Jurist-colector

Profilul candidatului:
- Abilități excelente de comunicare;
- Puterea de a convinge;
- Organizat şi capabil de a analiza situații complexe;
- Tolerant la stres;
- Dinamic cu inițiativă proprie;
- Permis de conducere

Cerințe fata de candidați:
 Studii superioare în drept şi cunoștințe în drept civil, drept procesual-civil şi executare;
 Experiență şi cunoștințe în domeniul executării (colectarea/recuperarea creanțelor);
 Capacitate de a comunica cu debitorii restanțieri;
 Persoană responsabilă, cu spirit de inițiativă, organizat, capabil să lucreze la dată limită;
 Abilități de a realiza obligații multiple şi simultane;
 Cunoașterea avansata a calculatorului, Windows, Excel, Word;
 Cunoașterea obligatorie a limbilor: româna şi rusă.

Responsabilități de baza:
• Efectuarea sunetelor/vizitelor la debitorii restanțieri în scopul colectării/recuperării creanțelor;
• Pregătirea dosarului pentru a fi acționat în judecată/intentat la executare;
• Participarea nemijlocit la acțiunile întreprinse de către executorii judecătorești pe procedura de executare.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul cu foto la adresa de e-mail vacancies@leasing.md
Doar persoanele selectate vor fi invitate la interviu.

Telefon
+373 22 844202
Fax +373 22 500538
E-mail vacancies@leasing.md
Web-Site leasing.md
Acțiuni cu locul de munca:

Salva în carnetul de note

Salva document în Word